Футболка, як предмет одягу, нам всім знайома ще з дитинства. Це проста і практична річ, але й вона має свою специфіку пошиття та оформлення.
Як тип одягу, футболка відома людству вже досить давно. У процесі практичного застосування, поряд з іншими винаходами, футболка також зазнала безліч змін, конструктивних і візуальних новацій. Тому сьогодні ми можемо спостерігати величезну кількість різних функціональних варіацій, створених на основі оригінальної конструкції футболки.
Головні зміни торкнулися й самого призначення футболки, адже спочатку вона замислювалася як предмет нижньої білизни.
Сучасна традиційна футболка - це предмет одягу, який в звичайному вигляді не має ґудзиків, коміра, кишень і довгих рукавів, вона повністю закриває тулуб людини. Її рукави зазвичай дуже короткі і доходять лише до середини плеча. Одягають футболку через голову, що досить зручно, швидко та практично. Серед різних форм, моделей і фасонів виділяють основні типи футболок: чоловічі, жіночі та дитячі.
В англомовних країнах футболку називають «T-shirt», що дослівно перекладається, як сорочка у формі літери «Т» або Т-подібна сорочка.
Футболки підлягають обширній і детальній класифікації, залежно від варіантів і методів пошиття. По формі вирізу горловини футболки бувають з V-подібним вирізом та класичним круглим.
Якщо розглядати варіанти футболок, орієнтуючись на довжину рукава, можна виділити три основних типи: футболка без рукавів, з короткими класичними рукавами і рукавами-реглан.
Щодо чоловічих та жіночих футболок, вони, як правило, візуально відрізняються за формою, розміром і стилем оформлення. Дитячі футболки також легко визначити за розміром і стилем.
Зараз популярності набули футболки типу «унісекс». Головною їх відмінністю є видима відсутність основних ознак, які прямо вказують на їх статеву приналежність.
Футболки також класифікують, орієнтуючись на сферу їх застосування. Наприклад: пляжні, спортивні, професійні тощо. Основну роль в такому поділі відіграє зовнішній вигляд футболок, склад тканини, різновид крою.