Патріотичні футболки завжди користувалися популярністю. Але 2012 року завдяки чемпіонату по футболу Євро-2012 попит на патріотичну символіку зріс додатково. Адже такі футболки часто купують туристи, щоб привезти додому сувенір. Та й господарі чемпіонату також із задоволенням купляють патріотичні футболки, щоб підкреслити свою приналежність до народу.

Полегшити вибір покупцям допоможе цей невеликий огляд.

Усю безліч патріотичних футболок можна умовно розділити на декілька груп. У першу групу футболок одягаються патріоти географічні. Носій географічної патріотичної футболки визначає свою приналежність (і пишається нею) до країни, до краю, до населеного пункту. Футболки з написом "Україна" особливо доречні в подорожах в інші країни.  Подорожуючи Україною, можна в кожному місті обзаводитися сувенірною футболкою з гербом міста, символічним малюнком або написом, характерним для цієї місцевості. Наприклад, завдяки групі "Брати Гадюкіни" усі знають "Файне місто Тернопіль".

Власників футболок із зображенням козаків, замків, елементів національного костюму можна назвати патріотами історичними. Це також говорить про гордість за свою країну, за її минуле, але тільки на території цієї країни. За кордоном уся ця символіка не відома. Якщо хочеться позначити приналежність до України, то краще вибрати футболку з першої групи, наприклад з прапором України, або гербом.

На окрему увагу заслуговують патріоти політичні. Цим людям важливо не лише підкреслити, що вони українці, але і акцентувати увагу на своїх політичних поглядах. Такі футболки дуже швидко втрачають свою актуальність, оскільки гострота тих або інших політичних подій притупляється. На перший план виходять інші особи або проблеми. Цього літа футболки політичних патріотів будуть присвячені агресії з боку Росії, національній революції гідності, АТО.

В окрему групу можна виділити патріотів національно-гумористичних. До цієї категорії належать усі власники футболок присвячених салу, пиву та інші. Серед зображень і написів можуть зустрічатися навіть образливі для певних груп населення. Але сприймати серйозно їх не потрібно. Почуття гумору властиво українцям. Ми уміємо і над сусідом пожартувати і над собою посміятися. Ця перевага, якою потрібно користуватися. Що з успіхом і роблять власники патріотичних футболок з національно-гумористичним змістом.