Що таке шовкографія?


Шовкографія – метод друку №1 для текстилю.Найпоширенішим методом нанесення зображень на тканину безумовно є шовкографія. Завдяки цій технології досягається максимальна точність і яскравість кольорів друкованого малюнка чи текстового фрагменту. Цей вид друку найчастіше використовується при створенні фірмових, сувенірних чи просто прикольних футболок.


Яким чином здійснюється друк?

Це метод друку, що полягає у тисненні фарби на поверхню через спеціальні трафарети. Раніше трафарети створювались із справжнього шовку. Від цього і назва - шовкографія. Ще у древності підприємливі китайці здогадалися про цей водночас простий, але дуже ефективний метод перенесення зображень на тканину. У сьогоденні, звичайно, використовуються інші сучасніші матеріали . Тепер для трафаретів застосовують тканину із синтетичного поліамідного волокна. Тканину поміщають у рамку та сильно натягують. Згодом покривають її спеціальною фоточутливою емульсією, що полімеризується при опроміненні світлом. До готової рамки прикладають плівку із зображенням друкованого малюнку, що попередньо підготували шляхом кольороподілу та засвічують її. Елементи рамки не закриті плівкою полімеризуються та тверднуть, а закриті елементи залишаються у рідкому стані. Потім рамку промивають під тиском вимиваючи елементи з рідкою емульсією. Таким чином утворюється готовий трафарет.

Рамка накладається на друковану поверхню і за допомогою спеціального ракеля, друкар наносить фарбу необхідного кольору на об’єкт через трафарет. Друк на текстилі цим методом здійснюється на спеціальних карусельних станках. Процес друку добре автоматизований, тому займає порівняно не великий проміжок часу.

Завдяки шовкографії можна за короткий термін надрукувати велику партію футболок за невисокою ціною, що не може не зацікавити гуртових покупців та крупних замовників.

Основними причинами популярності шовкотрафаретного виду друку є можливість застосування різноманітних видів і кольорів фарб. Для максимальної якості футболок використовуються пластизолові та водостійкі фарби, котрі добре переносять прання та вицвітання. Також для цікавих дизайнів футболки застосовують флуорисцентні, світлонакопичуючі та металізовані фарби. Для досягнення необхідного відтінку є можливість змішати фарби перед процесом друку. Товщина шару фарби регулюється та, зазвичай, виходить значно більшою ніж при інших видах друку. Зображення виходить об’ємним, чим збільшує візуальну виразність малюнка.

Саме тому футболка, надрукована методом шовкографії, виглядає насиченою, яскравою та оригінальною.