Ірина Грищенко, журналіст

Футболки, присвячені Києву, кримським татарам, Майдану і Україні – беззаперечний тренд останнього місяця. Навіть на Українському Тижні Моди не обійшлося без патріотичних мотивів.

Insider зробив добірку предметів одягу з актуальними принтами.

Бренд Chapaev Street нещодавно випустив футболки з принтом «Юрек» (серце), присвячені кримським татарам, які на думку творців, останнім часом показали себе справжніми патріотами України.

Потім марка продовжила серію футболок із національним гербом, виконаним з використанням традиційного кримсько-татарського орнаменту.

Втім, на конфлікт в Криму дизайнери відреагували і по-іншому. Ольга Навроцька ще восени створила серію «Архангели» із зображенням зброї. Та після останніх подій вона дещо переосмислила колекцію і  представила світшоти з написами Stop Putin і Stop Regim.

Сьогодні бренд Navro продовжив тему і випустив футболки з «Путіним» і надписом Fuck Sovok.

TinaMartinet також представила свої футболки з патріотичними принтами ThedreamyUkraine і “Слава Героям»  на Українському Тижні Моди. Перший малюнок художниця та fasion-дизайнер створила в грудні, другий - в лютому.

Там ще можна було побачити роботи Braty Graphic Design, котрі перенесли зображення своїх листівок на футболки. Для малюнка використали вінтажні фото українок в національних костюмах.

Свої футболки представив і київський бренд Нюкрейн, який у якості принтів використав малюнки Іллі Стронговського. Серію цих ілюстрацій художник малював під враженням від подій на Грушевського.

На Kiev Fasion Days також не обійшлось без патріотичних мотивів. Наприклад, дизайнер Катерина Квіт випустила цілу серію футболок з українською символікою.

Герб також можна побачити на футболці під брендом  #superukraine. Творці не виключають, що з часом продовжать серію і придумають для футболок і регланів нові принти.

Розмістили герб України і на футболках бренду AMG. До речі, тризубець виготовлений з оксамиту.

Більш скромніше виглядають також прикрашені гербом футболки «Мужній тризуб» бренду From Ukraine With Love.

А засновники київського бренду By Malika вручну розмальовують  футболки і толстовки, зображуючи на них карту України і герб на фоні кольорів національного прапору.

Львівський бренд True T-shirt також використав для своєї іронічно-патріотичної футболки «Жидобандера» національний герб, правда, дещо модифікований.

До речі, герб використовують і для сумок. Наприклад, бренди Mari Mir і Dari&Melani.

А ось бренд UGARконцентрується на революційній тематиці і друкує на футболках палаючі бочки і коктейлі Молотова.

Дизайнери Лєна Логвін і Олександр Топоров теж надихнулися революцією і випустили світшоти під брендом Guma з тризубцями. Герби виконані із плавленої гуми та шин.

У київського бренду Syndicat є футболка «Воля» з принтом іспанського художника Рікардо Каволо.

До речі, нова колекція Syndicatтакож не позбавлена революційних мотивів , а швидше навіть «військових», оскільки в її основі - камуфляжний принт.

Бренд Ksenia Schnider вже півтора року використовує в своїх колекціях варіації на тему камуфляжу. У нинішній ситуації  особливо актуальним є мирний варіант камуфляжу в білому кольорі, тому його і використали для рекламної кампанії Kiev Fasion Days.

До речі, саме другий бренд Ксенії X`Uбільшетрьохроківтому випустив перший світшот із тризубом.

Після подій на Майдані посилився і локальний патріотизм. Дизайнери випускають футболки з принтами , присвяченими Києву.

Наприклад, бренд Ono by Yaroslav Ionov випустив футболки і світшоти із зображенням фунікулера і засновників Києва.

А Clan-P розпочав переносити свої принти для плакатів і на футболки, в тому числі і принт з Києвом.