Вишивка здавна застосовувалася нашим народом для прикраси одягу. Окрім естетичної функції вона мала і містичний сенс. Вишиті вручну вироби були унікальними. Сьогодні використовувати ручну вишивку у виробництві футболок немає необхідності. Існують технології і механізми, які роблять цей процес швидким і рентабельним.

Найчастіше комп'ютерну вишивку застосовують для нанесення логотипу у виробництві фірмового одягу. Такий логотип виглядає презентабельно, акуратно, і, найголовніше, об'ємно. Такі футболки не вимагають спеціального догляду. Прати і прасувати їх можна як звичайні однотонні футболки. Логотип не зблідне і не зіпсується під праскою.

Комп'ютерна вишивка  виконується спеціальними автоматичними вишивальними машинами, які працюють за заданою конструктором або дизайнером програмою.

Перш ніж перейти власне до вишивки, підбирається візерунок для вишивання. Візерунок можна знайти в спеціальних вишивальних картах, в інтернеті. Чи візерунок може бути створений дизайнером за замовленням. Візерунки обробляються за допомогою редакторів машинної вишивки і зберігаються у файлах вишивальних форматів, наприклад: ART (Bernina), DST (Поширений промисловий формат),  EMB, PES (Brother), JEF (Janome), HUS (Husquarna) і так далі. Малюнок вишивки формується на комп'ютері, що сполучений з вишивальним верстатом, який у свою чергу може наносити одного разу сформований візерунок на тканину, що подається, згідно з командами. Вишивальний процес ділиться комп'ютером на окремі операції. Після закінчення однієї з операцій вишивальна машина зупиняється і міняє колір ниток. Безперечно, комп'ютерна вишивка хороша тим, що під час роботи можна видалити вишивку деяких  елементів або змінити число дій, якщо це необхідно. Таким чином, можна повністю контролювати процес і видозмінювати візерунок прямо під час вишивання.

Комп'ютерна вишивка має широкий спектр можливостей відносно вибору візерунка, його колірного рішення, ширини, нахилу, форми в цілому. Точність комп'ютерної вишивки набагато вища, ніж у ручного рукоділля. Комп'ютерна вишивка має можливість абсолютно точно відтворювати один і той самий візерунок в багатьох екземплярах.

Сьогодні попит на комп'ютерну вишивку на футболках продовжує рости. Це пов'язано з великими можливостями обладнання і зростаючим інтересом до етнічних мотивів.